Твојата кариера преку Кариера Плус

Main

КАРИЕРА ПЛУС е специјализиран центар за креативни и практични курсеви и обуки во рамки на Академијата за мода и Академијата за убавина и како таков е единствен во Македонија.

Курсевите се наменети за ситe кои сакаат да направат нешто за себе, од започнување на свој сопствен бизнис врз основа на стекнати практични и креативни знаења и вештини или реализирање на свое хоби и задоволување на страста и љубовта кон создавање на некоја креација.

Центарот КАРИЕРА ПЛУС во соработка со своите предавачи, професионалци кои се страстни за нивната работа и подготвени да ги споделат своите искуства и да ги обучат сите креативци до највисоките професионални нивоа, ги нудат следните типови курсеви и програми:

 

Академија за мода и дизајн (комплетна едукација за дизајнери со 5 програмски модули во неа)

 

Модна едукација преку модули/курсеви

Со понудата Mix&Match имате можност да ги комбинирате кои курсеви сакате. Нашиот тим ќе ви помогне да го направите најдобриот избор за вас.

Сите програмски модули се внимателно конципирани за да одговориме на потребата на сите заинтересираните кои ќе работат во различни области од модната индустрија.

Развивме нови напредни концепти и програми за да ви помогнеме во градењето на УСПЕШНА КАРИЕРА со помош на КАРИЕРА ПЛУС.

 

⏳Времетраење на Академијата:

👉 10 месеци (40 седмици)
👉 2 пати седмично во викенд се одржуваат часовите

Вкупно 80 средби по 3,5 работни саати (280 работни саати) / Постои можност часовите да бидат и еднаш седмично во ден недела и секоја средба да трае по 6 работни саати

 

👀 Промотивен попуст и рати

👉 Редовна цена за Академијата од 10 месеци e 2600 евра и на оваа цена се добива 15% промо попуст.
👉 Цената со попуст е 2210 евра 💯
👉 Цена за Академија од 10 месеци: 136000 ден (2210 евра), на 10 рати по 13600 ден.
👉 Дополнителен попуст за плаќање одеднаш и цена за Академијата од 122400 ден или 1990 евра.

 

1️⃣ Модул 1

👉 2Д Техники на конструкција, моделирање, кроење и шиење по мерки на клиент и по конфекциски броеви
👉 Цртање на шаблони за основни и напредни кроеви
👉 Кроење и шиење на модели на сукња, блуза, кошула, панталони со сите нивни елементи: ракави, џебови, крагњи и сл.

Времетраење: 9 седмици, 18 средби/часови (63 работни саати)
(часовите се два пати седмично во викенд, секоја средба трае по 3,5 работни саати)

Цена за модул 1: 36000 ден

 

2️⃣ Модул 2

👉 Моден дизајн, од идеја до реализација на Модна колекција
👉 Дигиталeн Моден дизајн со Adobe illustrator&Adobe photoshop за изработка на Модно портфолио
👉 Целна група - фокус и анализа, Развој на концепт, Трендови , Стајлинг, Moodboard, Модни илустрации, Технички скици

Времетраење: 9 седмици, 18 средби/часови (63 работни саати)
(часовите се два пати седмично во викенд, секоја средба трае по 3,5 работни саати)

Цена за модул 2: 36000 ден

 

3️⃣ Модул 3

👉 Моделирање,кроење и шиење на свечени фустани и венчанци во 2Д техника со шаблони и во 3Д Мулаж техника
👉 основи на високата мода, дизајн на свечени фустани, венчаници и уникатни модели,текстил дизајн

Времетраење: 9 седмици, 18 средби/часови ( 63 работни саати)
( часовите се два пати седмично во викенд, секоја средба трае по 3,5 работни саати)

Цена за модул 3: 36000 ден

 

4️⃣ Модул 4

👉 Техники за моделирање, кроење и шиење на модели од тешка конфекција
👉 Развој на шаблони, Текстил дизајн, Трендови, Конфекциска дизајнерска линија со личен печат

Времетраење: 7 седмици, 14 средби/часови (49 работни саати)
(часовите се два пати седмично во викенд, секоја средба трае по 3,5 работни саати)

Цена за модул 4: 28000 ден

 

5️⃣ Модул 5

👉 Стајлинг во модата
👉 Моден бизнис и маркетинг
👉 Развој на моден бренд и сопствена дизајнерска линија со сопствен моден печат

Времетраење: 6 седмици, 12 средби/часови (42 работни саати)
(часовите се два пати седмично во викенд, секоја средба трае по 3,5 работни саати)

Цена за модул 5: 24000 ден

 

Main

 

▶️ Курс за професионална шминка

 

▶️ Комплетен професионален курс за нокти (основи и напредни техники и Nail Art)

 

▶️ Курсеви за фризери

👉 Курс за свечени фризури
👉 Професионален курс за шишање
👉 Курс за шатирање и фарбање

 

▶️ Курсеви за трепки и веѓи

👉 Свилени трепки One by One
👉 Lash Lifting и боење на трепки
👉 Мега волумен на свилени трепки
👉 Brow Lamination (Oбликување, лифтинг и боење на веѓи)

 

▶️ Курсеви за козметичари

👉 Курс Депилација и антицелулитна масажа
👉 Курс Мадеротерапија
👉 Курс Масажи
👉 Курс Педикир и парафински третман
👉 Курс Дермапен
👉 Курс Третмани на лице
👉 Курс Третмани на тело

 

▶️ Курсеви за трајна шминка (permanent makeup)

👉 Курс POWDER BROWS- microshading
👉 Курс Aquarelle LIPS (волумен на усни)
👉 Курс за permanent EYELINER (траен ајлајнер)

 

Преку комплетни курсеви, каде теоријата се учи заедно со практиката, студентите учат дека креативноста е дар кој треба да се негува и стимулира континуирано, со љубов и посветеност. Освен креативноста втора особеност на курсевите во центарот е и нивната практичност што значи дека по нивното завршување сите курсисти добиват алатка во рака која ќе им помогне самите да си ја отворат вратата на патот на нивното вработување или да се искачат една скала поблиску до посакуваното вработување.

По завршување на обуките и полагање на завршните испити сите курсисти под менторство на своите предавачи работат на заеднички проекти како професионална фотосесија за моден едиторијал, ревија или друг практичен проект во Центарот.

На овој начин стекнуваат и реално, практично искуство и го учат се она што им е потребно, за да бидат подготвени да започнат со работа ВЕДНАШ ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА КУРСЕВИТЕ!

 

👉 СЕГА МОЖЕШ САМ !

👉 ТВОЈАТА КАРИЕРА ПРЕКУ КАРИЕРА ПЛУС,

👉 СЕГА Е ВРЕМЕ ДА ПОЧНЕШ И ДА УСПЕЕШ!

 

Јави се на 078 248 252